Relacja z XXIV Sympozjum Cynkowniczego PTC

12 czerwca 2017

W dniach 24-26 maja 2017 r. w Krynicy Zdroju odbyło się XXIV Sympozjum Cynkownicze. Tematem tegorocznego spotkania było „Cynkowanie – odpowiedzialny biznes”.

Polskie Towarzystwo Cynkownicze powstało w 1994 roku i zrzesza obecnie ponad 60 firm z branży cynkowania ogniowego oraz przedsiębiorstwa i instytucje naukowe współpracujące z tą branżą. Główne cele organizacji to integracja polskiej branży cynkowniczej oraz wspólne działania jej Członków na rzecz rozwoju branży i popularyzacji metody cynkowania ogniowego (www.portal-cynkowniczy.pl).

W tegorocznym sympozjum wzięło udział prawie 110 osób z 70 firm oraz placówek naukowych, nie tylko będących Członkami PTC, ale także z firm i instytucji współpracujących z Członkami Towarzystwa.

Po dwóch poprzednich konferencjach dot. „wyzwań marketingowych” oraz zastosowań cynkowania w różnych branżach nadszedł czas aby odpowiedzieć na pytanie dot. roli cynku w gospodarce światowej oraz odpowiedzialność za biznes, który się wykonuje.

Temu też tematowi było poświecone wystąpienie Prezesa PTC Jacka Zasady oraz pozostałe prezentacje.

Następnie wystąpił Partner Główny sympozjum – firma Glencore Polska Metals Sp. z o.o.

Kolejnym ważnym punktem uroczystości było odznaczenie złotymi tarczami Członków Honorowych Polskiego Towarzystwa Cynkowniczego. Specjalne podziękowania za wieloletnią współpracę i wsparcie otrzymał prof. dr hab. inż. Piotr Liberski (Politechnika Śląska).

Uroczystą kolację uświetniły klasyczne brzmienia kwartetu smyczkowego – Zespołu Con Affetto oraz trzech znakomitych i utalentowanych wokalistek – Zespół „Te fajne dziewczyny” w repertuarze złożonym z ponadczasowych hitów muzyki rozrywkowej. Żeńskiemu septetowi na scenie towarzyszył pianista i aranżer – Bartłomiej Szułakiewicz.

Drugi dzień jak zwykle obfitował dużą ilością wykładów i prezentacji. Jak co roku, Stowarzyszenie w programie sympozjum przewidziało wystąpienia ekspertów z różnych gałęzi przemysłu oraz przedstawicieli firm i instytucji współpracujących z branżą cynkowniczą.

Wśród prezentowanych tematów znalazły się:

 

Po południu przewidziany został program rekreacyjny – wycieczka górska z przewodnikiem na Jaworzynę Krynicką, wyjazd koleją gondolową na szczyt Jaworzyny Krynickiej (1114 m.n.p.m.), podziwianie rozległej panoramy widokowej, a następnie piesze zejście szlakiem turystycznym oznakowanym kolorem czerwonym do Hotelu „Czarny Potok”. Szlak czerwony Krynica – Jaworzyna Krynicka – jest to czerwony szlak będący częścią Głównego Szlaku Beskidzkiego. Nastroje wytrwałych uczestników mimo niesprzyjającej aury były znakomite.

Trzeciego dnia odbyło się Zwyczajne Walne Sprawozdawcze Zebranie Członków PTC.

Bardzo dziękujemy Prelegentom za wyjątkowo interesujące wystąpienia oraz zaproszonym Gościom za przybycie i zaangażowany udział w konferencji!

Szczególne podziękowania dla Partnera Głównego, firmy Glencore Polska Metals Sp. z o.o. oraz wszystkich Partnerów Sympozjum!

Do zobaczenia w następnym roku!

 

DSC_0008  DSC_0004  DSC_0002  

DSC_0001  DSC_0033  DSC_0024

DSC_0028  DSC_0055  DSC_0081

DSC_0068  DSC_0059  DSC_0038 

DSC_0068  DSC_0075  DSC_0070

DSC_0078  DSC_0081  DSC_0084

DSC_0086  DSC_0100  DSC_0097

DSC_0095  DSC_0096  DSC_0093

DSC_0089  DSC_0088

 

Powrót do góry

Firmy zrzeszone w PTC

Członek PTC zajmujący się procesem Cynkowania ogniowego

Członek PTC nie zajmujący się procesem Cynkowania ogniowego