+48 605 999 780 office@portal-cynkowniczy.pl

Dzień Stali – 14 listopada 2018 r. – relacja

27 listopada 2018

Za nami pierwsza edycja Dnia Stali. 14 listopada w warszawskim Sheratonie zgromadziło się ponad 120 uczestników, by rozmawiać o rozwoju branży stalowej. Wśród nich byli architekci, projektanci, przedstawiciele wytwórni konstrukcji stalowych czy środowisk akademickich i stowarzyszeń branżowych. Na miejscu mieliśmy również swojego prelegenta, prezesa Polskiego Towarzystwa Cynkowniczego  – Jacka Zasadę. Zapraszamy do krótkiej relacji!

Powłoki metaliczne Magnelis, belki ażurowe Angelina, nowoczesne wykorzystane stali w architekturze czy historia rozwoju przemysłu stalowego – wszystkie tematy wykładów cieszyły się dużym powodzeniem. Uczestnicy wydarzenie mogli posłuchać m.in. przedstawicieli największego na świecie producenta stali – ArcelorMittal Europe, którzy opowiadali o nowych rozwiązaniach w branży. Z kolei Bartłomiej Baudler – Dyrektor Zarządzający Kersten Europe sp. z o.o., wskazał trendy wykorzystywania stali w nowoczesnej architekturze. Pojawiły się też aspekty historyczne, o których najwięcej opowiedziała prof. dr hab. inż. arch. Ewa Kuryłowicz, reprezentującą m.in. Politechnikę Warszawską, a temat o aspekty techniczne i estetyczne uzupełnił doc. dr inż. arch. Janusz Marchwiński z Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania. Interesującym punktem wydarzenia okazał się wykład Andrzeja Kaczana, Prezesa Zarządu MOSTOSTAL KRAKÓW S.A., który mówił o udziale firmy w tworzeniu kopuły zabezpieczającej reaktor w Czarnobylu.

Oczywiście z niecierpliwością czekaliśmy na wykład Prezesa PTC – Jacka Zasady. Poruszył on ważny temat zabezpieczeń antykorozyjnych konstrukcji stalowych. Podczas swojego wystąpienia opowiedział o najnowszych technologiach i możliwościach branży.

Wydarzenie obfitowało w ciekawe rozmowy, dialogi oraz dyskusje o aktualnej sytuacji na rynku, oraz o tym, co można zrobić dla rozwoju branży. Organizatorzy Dnia Stali zapowiadają kolejną edycję spotkania, które jak wspominają, jest świętem wszystkich tworzących rynek konstrukcji stalowych. Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie za rok!

Trudno wymienić wszystkie tematy i aspekty spotkania, dlatego po obszerną relację zapraszamy na stronę organizatora https://www.budujzestali.pl/dzien-stali-14-listopada-2018-r-hotel-sheraton-warszawa/ , którego wybrane fotografie z wydarzenia przedstawiamy poniżej.

Powrót do góry

Firmy zrzeszone w PTC

Członek PTC zajmujący się procesem cynkowania ogniowego

Członek PTC niezajmujący się procesem cynkowania ogniowego