+48 605 999 780 office@portal-cynkowniczy.pl

III Dzień Stali – nagranie wideo z konferencji on-line

26 listopada 2021

23 listopada 2021 r. odbyła się konferencja III Dzień Stali pod hasłem przewodnim „Stal bez granic”. Wydarzenie miało charakter on-line i składało się z 6 interesujących prezentacji wraz z odrębnymi sesjami Q&A, w trakcie których eksperci odpowiadali na pytania zadawane przez uczestników. Podczas konferencji prelegenci omówili m.in. tematy związane z wykorzystaniem stali w nowoczesnych projektach oraz kwestie i wyzwania, jakie niesie za sobą zrównoważony rozwój oraz neutralność klimatyczna dla sektora budowlanego. Spotkanie zakończył wspólny panel dyskusyjny. Poniżej prezentujemy nagranie wideo z całego wydarzenia:

W programie konferencji znalazło się również wystąpienie Prezesa Polskiego Towarzystwa Cynkowniczego – Jacka Zasady, który zaprezentował rozwiązania dla gospodarki cyrkulacyjnej oraz omówił istotną rolę cynkowania ogniowego w kontekście neutralności klimatycznej. Stal ocynkowana stanowi bardzo ważny element w nowoczesnym przemyśle budowlanym. Unia Europejska stawia coraz większy nacisk na ekologię i za jeden z najważniejszych swoich celów obrała osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku. Sektor budowlany w gospodarce o obiegu zamkniętym odpowiada za relatywnie duży procent odpadów. Dlatego też inwestycje w solidne materiały, które po zakończeniu swojego cyklu mogą zostać poddane recyklingowi bez utraty posiadanych właściwości to dziś szalenie ważna kwestia. W tę rolę idealnie wpisuje się oczywiście stal ocynkowana, która przez dziesiątki lat zabezpiecza fragmenty budowli czy wręcz całe konstrukcje. Rozwiązania ze stali ocynkowanej są preferowane w przypadku konstrukcji z myślą o łatwej rozbudowie czy wielokrotnym wykorzystaniu (np. w innej lokalizacji).

Powłoki cynkowe skutecznie zabezpieczają stalowe elementy przed niszczącym działaniem korozji, dzięki czemu można z nich korzystać przez wiele lat, co z kolei ma bardzo pozytywny wpływ na środowisko. Oszczędzamy w ten sposób energię oraz surowce, nie wspominając już o znacznie zredukowanych kosztach eksploatacji. Cynk łączy się ze stalą tworząc twardą i skuteczną powłokę antykorozyjną o wysokich walorach estetycznych.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia wykładu na naszym oficjalnym kanale YouTube, który dostępny jest tutaj. Samą prezentację w formacie PDF można pobrać klikając na ten odnośnik.

Powrót do góry

Firmy zrzeszone w PTC

Członek PTC zajmujący się procesem cynkowania ogniowego

Członek PTC niezajmujący się procesem cynkowania ogniowego