O cynkowaniu

Poznaj najbardziej trwały, bezpieczny i ekonomiczny sposób zabezpieczenia stali, przyjazny środowisku oraz zapewniający uzyskanie powłok antykorozyjnych o wysokich walorach technicznych i estetycznych.

Cynk a środowisko

Występowanie i znaczenie cynku w środowisku naturalnym.

Więcej Cynk a środowisko

Cynkowanie ogniowe

Przekonaj się dlaczego warto wybrać proces cynkowania ogniowego, aby trwale i ekonomicznie zabezpieczać konstrukcje stalowe, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo konstrukcji oraz środowisko naturalne.

Więcej Cynkowanie ogniowe

Proces cynkowania

Proces cynkowania składa się z kilku etapów wstępnych (I-V), poprzedzających bezpośrednie zanurzenie elementu stalowego w ciekłym cynku (VI), wskutek czego powstaje mechanicznie trwała i nieprzepuszczalna powłoka cynkownicza chroniąca materiał stalowy przed korozją i tym samym zapobiegająca niszczeniu stali.

Więcej Proces cynkowania

Statystyki

Analiza produkcji i konsumpcji cynku wraz z geograficzną lokalizacją najistotniejszych regionów jego eksploatacji.

Więcej Statystyki

Rodzaje cynku

Rodzaje cynku stosowanego w wysokotemperaturowych procesach zabezpieczania elementów stalowych.

Więcej Rodzaje cynku

Przygotowanie materiału

Projekt konstrukcji przeznaczonej do cynkowania ogniowego powinien spełniać określone normy. Zapewnia to bezpieczeństwo w trakcie procesu i wyklucza błędy wynikające z niewłaściwego przygotowania materiału.

Więcej Przygotowanie materiału

Rodzaj Stali

Warto zapoznać się z kryteriami, według których można ustalić, jaki rodzaj stali spełnia warunki zezwalające na proces cynkowania ogniowego. Jest to bardzo istotny element, który na celu ma wyeliminowanie stali nienadających się do pokrycia powłoką cynku

Więcej Rodzaj Stali

Historia cynkowania ogniowego

Proces przeprowadza się w cynkowniach o wysokich standardach jakości, świadczących usługi dla dużych firm, jak i klientów indywidualnych. Proces składa się z kilku etapów pośrednich. Prawidłowo wykonana powłoka cynkowa, w zależności od środowiska i erozji mechanicznej wytrzymuje od 10 do 100 lat.

Więcej Historia cynkowania ogniowego

Powrót do góry

Firmy zrzeszone w PTC

Członek PTC zajmujący się procesem Cynkowania ogniowego

Członek PTC nie zajmujący się procesem Cynkowania ogniowego