+48 605 999 780 office@portal-cynkowniczy.pl

O cynkowaniu

Poznaj najbardziej trwały, bezpieczny i ekonomiczny sposób zabezpieczenia stali przed korozją. Cynkowanie to przyjazna dla środowiska metoda tworzenia powłok antykorozyjnych o wysokich walorach technicznych i estetycznych.

Cynk a środowisko

Występowanie i znaczenie cynku w środowisku naturalnym.

Więcej Cynk a środowisko

Cynkowanie ogniowe

Przekonaj się dlaczego warto wybrać proces cynkowania ogniowego. To trwała i sprawdzona metoda zabezpieczania stali przed korozją, dzięki której zadbasz nie tylko o stalowe konstrukcje, ale również środowisko naturalne.

Więcej Cynkowanie ogniowe

Proces cynkowania

Proces cynkowania ogniowego składa się z kilku etapów i polega na wytworzeniu powłoki cynkowej poprzez zanurzenie elementu stalowego w ciekłym cynku. W efekcie powstaje mechanicznie trwała i nieprzepuszczalna powłoka antykorozyjna, chroniąca materiał stalowy przed zniszczeniem.

Więcej Proces cynkowania

Statystyki

Analiza produkcji i konsumpcji cynku wraz z geograficzną lokalizacją najistotniejszych regionów jego eksploatacji.

Więcej Statystyki

Rodzaje cynku

Rodzaje cynku stosowanego w wysokotemperaturowych procesach zabezpieczania elementów stalowych przed korozją.

Więcej Rodzaje cynku

Przygotowanie materiału

Projekt konstrukcji przeznaczonej do cynkowania ogniowego powinien spełniać określone normy. Zapewnia to bezpieczeństwo w trakcie procesu i wyklucza błędy wynikające z niewłaściwego przygotowania materiału.

Więcej Przygotowanie materiału

Rodzaj Stali

Warto zapoznać się z kryteriami, według których można ustalić, jaki rodzaj stali spełnia warunki zezwalające na proces cynkowania ogniowego. Jest to bardzo istotny element, który na celu ma wyeliminowanie stali nienadających się do pokrycia powłoką cynku

Więcej Rodzaj Stali

Historia cynkowania ogniowego

Ze względu na swoje właściwości cynk świetnie sprawdza się jako zabezpieczenie antykorozyjne stali. Metoda nanoszenia ochronnej powłoki cynkowej na elementy ze stali poprzez zanurzanie ich w roztopionym cynku została oficjalnie zademonstrowana już w XVIII wieku.

Więcej Historia cynkowania ogniowego

Powrót do góry

Firmy zrzeszone w PTC

Członek PTC zajmujący się procesem cynkowania ogniowego

Członek PTC niezajmujący się procesem cynkowania ogniowego