Przekonaj się dlaczego warto wybrać proces cynkowania ogniowego. To trwała i sprawdzona metoda zabezpieczania stali przed korozją, dzięki której zadbasz nie tylko o stalowe konstrukcje, ale również środowisko naturalne.
WięcejProces cynkowania ogniowego składa się z kilku etapów i polega na wytworzeniu powłoki cynkowej poprzez zanurzenie elementu stalowego w ciekłym cynku. W efekcie powstaje mechanicznie trwała i nieprzepuszczalna powłoka antykorozyjna, chroniąca materiał stalowy przed zniszczeniem.
WięcejAnaliza produkcji i konsumpcji cynku wraz z geograficzną lokalizacją najistotniejszych regionów jego eksploatacji.
WięcejRodzaje cynku stosowanego w wysokotemperaturowych procesach zabezpieczania elementów stalowych przed korozją.
WięcejProjekt konstrukcji przeznaczonej do cynkowania ogniowego powinien spełniać określone normy. Zapewnia to bezpieczeństwo w trakcie procesu i wyklucza błędy wynikające z niewłaściwego przygotowania materiału.
WięcejWarto zapoznać się z kryteriami, według których można ustalić, jaki rodzaj stali spełnia warunki zezwalające na proces cynkowania ogniowego. Jest to bardzo istotny element, który na celu ma wyeliminowanie stali nienadających się do pokrycia powłoką cynku
WięcejZe względu na swoje właściwości cynk świetnie sprawdza się jako zabezpieczenie antykorozyjne stali. Metoda nanoszenia ochronnej powłoki cynkowej na elementy ze stali poprzez zanurzanie ich w roztopionym cynku została oficjalnie zademonstrowana już w XVIII wieku.
WięcejPowrót do góry
Firmy zrzeszone w PTC
Członek PTC zajmujący się procesem cynkowania ogniowego
Członek PTC niezajmujący się procesem cynkowania ogniowego