Cynkowanie Ogniowe

Cynkowanie ogniowe to sprawdzona, nowoczesna i ekonomiczna metoda ochrony, efektywnie zabezpieczająca konstrukcje przed korozją
w środowisku atmosferycznym.

Geneza procesu sięga XVIII wieku, kiedy to francuski chemik Malouin, zanurzając stalowy element w ciekłym cynku odkrył na jego powierzchni srebrzystą powłokę. 

Współcześnie proces cynkowania przeprowadza się w ocynkowniach o wysokich standardach jakościowych. To nowoczesne zakłady świadczące usługi dla dużych ogólnopolskich firm z wielu branż, jak i dla klienta indywidualnego.

Proces składa się z kilku, technologicznie zaawansowanych etapów pośrednich, w wyniku których uzyskuje się czystą powierzchnię gotową do zanurzenia w kąpieli cynkowej. Produktem końcowym cynkowania ogniowego jest ochronna powłoka o wielowarstwowej strukturze. Bezpośrednio przy powierzchni stali występuje warstwa niemal czystego cynku.

Prawidłowo wykonana powłoka cynkowa w zależności od grubości, agresywności środowiska i erozji mechanicznej wytrzymuje od 10 do 100 lat. W ostatnich latach coraz częściej stosuje się systemy typu DUPLEX, czyli powłoki cynkowe pokryte odpowiednim zestawem farb. Ze względu na wyjątkową trwałość ocynkowanych konstrukcji, technologia ta zapewnia oszczędność czasu i środków finansowych

Powrót do góry

Firmy zrzeszone w PTC

Członek PTC zajmujący się procesem Cynkowania ogniowego

Członek PTC nie zajmujący się procesem Cynkowania ogniowego