+48 605 999 780 office@portal-cynkowniczy.pl

Cynk w budowaniu hal

Rodzaje hal

Hale czyli duże, przestronne pomieszczenia, przeważnie posiadają jedną kondygnację. Zależnie od przeznaczenia, mogą pełnić różne funkcje – handlową, produkcyjną, czy magazynową. Wyróżnia się ich kilka rodzajów:

Do produkcji hali stosuje się różnorodne metody oraz techniki ochrony elementów konstrukcji. Jedną z najpopularniejszych metod jest cynkowanie elementów konstrukcji stalowych, z jakich buduje się hale. Celem tego jest zabezpieczenie całości przed niszczącym wpływem korozji. Kluczowa jest tu również wysoka wytrzymałość na ścieranie oraz mechaniczne uszkodzenia.

Rodzaje cynkowania

Na każdym etapie budowy składane są elementy pokryte cynkową powłoką, która sprawia, że stalowe nośniki narażone na warunki atmosferyczne, są kilkadziesiąt razy bardziej odporne na korozję, niż nieocynkowana stal. W tym przypadku można wyróżnić cztery podstawowe rodzaje cynkowania:

Zastosowanie cynkowania zwiększa znacząco czas eksploatacji hali przemysłowej. Koszty cynkowania są niewielkie w stosunku do uzyskanego okresu trwałości konstrukcji. Ochrona antykorozyjna jest zadaniem bardzo złożonym – dlatego tak bardzo istotna jest tutaj fachowa wiedza specjalistyczna w zakresie procesu cynkowania, jak również umiejętność oszacowania przyrostu powłoki antykorozyjnej w zależności od wybranego rodzaju stali. Oddajemy do Państwa dyspozycji całą naszą wiedzę i doświadczenie, aby skutecznie chronić stal przed korozją i szkodliwymi wpływami środowiska zapewniając dłuższą żywotność konstrukcji z elementów stalowych.

Powrót do góry

Firmy zrzeszone w PTC

Członek PTC zajmujący się procesem cynkowania ogniowego

Członek PTC niezajmujący się procesem cynkowania ogniowego