+48 605 999 780 office@portal-cynkowniczy.pl

Relacja z XXVI Sympozjum Cynkowniczego PTC

8 lipca 2019

W dniach 05-07 czerwca 2019 r. w Wiśle odbyło się XXVI Sympozjum Cynkownicze PTC. Tematem tegorocznego spotkania było „Cynkowanie w świecie zmian”.

Polskie Towarzystwo Cynkownicze powstało w 1994 roku i zrzesza obecnie ponad 60 firm z branży cynkowania ogniowego oraz przedsiębiorstwa i instytucje naukowe współpracujące z tą branżą. Główne cele organizacji to integracja polskiej branży cynkowniczej oraz wspólne działania jej Członków na rzecz rozwoju branży i popularyzacji metody cynkowania ogniowego. W tym roku obchodzi 25-lecie istnienia.

W dniu 5 czerwca podczas Walnego Sprawozdawczo-Wyborczego Zebrania Członków PTC, odbyły się wybory. Na stanowisku Prezesa Zarządu pozostał p. Jacek Zasada (Ocynkownia Śląsk Sp. z o.o.), oraz wybrano nowy Zarząd w składzie:

– Janusz Łuczak (Inofama S.A.) – Wiceprezes,

– Piotr Ruszkowski (Metaltech Cynkownia Sp. z o.o.) – Wiceprezes,

– Jarosław Kwiatkowski (TERMETAL Piotr Glaner sp.k.) – Wiceprezes,

– Maria Siek (Mostostal Siedlce Sp. z o.o. Sp. k.) – Sekretarz.

 

Wybory Komisji Rewizyjnej:

– Stanisław Gutteter – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej,

 

Członkowie:

– Elżbieta Cyranka (CHEM-PROTECT.Elżbieta Cyranka),

– Andrzej Konwisarz (TERMETAL Piotr Glaner sp.k.).

 

Prezes Jacek Zasada podsumował ubiegły rok przedstawiając sprawozdanie zarządu. Zaprezentowane zostały najważniejsze działania i wydarzenia branżowe organizowane przez Polskie Towarzystwo Cynkownicze, bądź w których Stowarzyszenie brało udział, a w tym konferencje, targi oraz inne liczne spotkania. Sprawozdanie zarządu oraz sprawozdanie finansowe Polskiego Towarzystwa Cynkowniczego w głosowaniu jawnym zostało zatwierdzone jednogłośnie przez Walne Zgromadzenie Członków PTC. Zarząd PTC otrzymał absolutorium za rok 2018.

W tegorocznym sympozjum wzięło udział ponad 130 osób z ponad 70 firm oraz placówek naukowych, nie tylko będących Członkami PTC, ale także z firm i instytucji współpracujących z Członkami Towarzystwa.

Pierwszego dnia odbyła się uroczysta gala wieczorna, a następnie wystąpił Partner Główny Sympozjum – firma Boliden. Kolejnym ważnym punktem było uhonorowanie złotą odznaką p. Lucjana Grębowicza za zasługi i wkład w rozwój Towarzystwa Cynkowniczego.

Drugi dzień Sympozjum obfitował dużą ilością wykładów i prezentacji. W programie sympozjum przewidziano wystąpienia ekspertów z różnych gałęzi przemysłu oraz przedstawicieli firm i instytucji współpracujących z branżą cynkowniczą. Głównemu tematowi poświęcone było wystąpienie Prezesa PTC Jacka Zasady, który w swojej prezentacji – „Cynkowanie w świecie zmian” pokazał, że pośród wielu globalnych zmian, takich jak: wzrost ludności, urbanizacja, brak wody, konsumpcjonizm, niestabilność rynków walutowych, dezinformacja; cynkowanie ma swoją szansę dalej się rozwijać jako technologia SMART, a więc atrakcyjna, konkretna i opłacalna dla użytkownika.

Wśród prezentowanych tematów znalazły się:

Po południu dla uczestników przewidziany został urozmaicony program rekreacyjny –Spacer po Wiśle, zwiedzanie skoczni narciarskiej im. Adama Małysza, a na koniec podjazd zboczami Zadniego Gronia pod Zamek Prezydenta RP, spacer w okolicy zamku i zamku Dolnego, gdzie na tarasie goście mieli czas na skosztowanie mioduli prezydenckiej.

Ostatniego dnia zaplanowane zostało zwiedzanie Zakładu Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o. w Strumieniu.

Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET rozpoczął swoją działalność z początkiem 1995 roku. Zajmuje się projektowaniem i produkcją metalowych pojemników wielokrotnego użycia, stosowanych w transporcie i magazynowaniu. Głównym odbiorcą produktów są największe firmy branży motoryzacyjnej, ale znajdują również zastosowanie w wielu innych gałęziach gospodarki.

– „25 lat działalności Polskiego Towarzystwa Cynkowniczego to sporo ale szczególnie 15 ostatnich lat to okres burzliwego rozwoju naszej branży. Dość powiedzieć, że obecnie jesteśmy trzecim rynkiem w Europie po Niemczech i Wielkiej Brytanii w ilości ocynkowanej konstrukcji. Oczywiście duża jej część wyjeżdża na Zachód bowiem Polska jest znaczącym jej wytwórcą i eksporterem. Rozwój branży zawdzięczamy nie tylko budowie nowych zakładów ale też rosnącej świadomości ochrony antykorozyjnej wśród wykonawców i inwestorów.” – podsumował Jacek Zasada, Prezes Polskiego Towarzystwa Cynkowniczego.

Bardzo dziękujemy Prelegentom za interesujące wystąpienia oraz wszystkim Gościom za przybycie i zaangażowany udział w konferencji!

Szczególne podziękowania dla Partnera Głównego, firmy Boliden oraz pozostałych Partnerów Sympozjum, czasopism: Konstrukcje Stalowe, Nowoczesne Hale, Magazyn Autostrady, Mosty, Stal, Metale, Nowe Technologie.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Powrót do góry

Firmy zrzeszone w PTC

Członek PTC zajmujący się procesem cynkowania ogniowego

Członek PTC niezajmujący się procesem cynkowania ogniowego