+48 605 999 780 office@portal-cynkowniczy.pl

Sky Bridge 721 – najdłuższa, ocynkowana kładka na świecie [wideo]

26 stycznia 2023

Sky Bridge 721 to najdłuższy most wiszący dla pieszych na świecie, który zlokalizowany jest w gminie Dolní Morava w Czechach. Obiekt znajduje się 95 metrów nad głęboką górską doliną i gwarantuje niezapomniane wrażenia dla wszystkich śmiałków, którzy zdecydują się na spacer po kładce o długości 721 metrów. Co ciekawe, największe elementy konstrukcji zostały ocynkowane w jednej z polskich ocynkowni należącej do Grupy Seppeler, zrzeszonej w Polskim Towarzystwie Cynkwoniczym.

Jeśli zastanawiacie się, w jaki sposób konstruktorom mostu udało się przeciągnąć masywne stalowe liny pomiędzy dwoma wzgórzami albo jak ocynkowana kładka radzi sobie z porywistym górskim wiatrem, to z pewnością zainteresuje Was poniższy film. Miłośnicy ujęć z lotu ptaka także znajdą coś dla siebie.

Cynkowanie ogniowe zapewnia długotrwałe i skuteczne zabezpieczenie stali przed korozją oraz uszkodzeniami mechanicznymi. W przypadku inwestycji, takich jak Sky Bridge 721, przeprowadzanie cyklicznych konserwacji jest ekstremalnie trudne i kosztowne – dlatego nic dziwnego, że wybór padł właśnie na ocynk. Solidna powłoka antykorozyjna z cynku zachowuje swoją trwałość dosłownie przez dziesiątki lat, co sprawia, że stalowe elementy nie wymagają konserwacji a ich żywotność znacząco się wydłuża.

Powrót do góry

Firmy zrzeszone w PTC

Członek PTC zajmujący się procesem cynkowania ogniowego

Członek PTC niezajmujący się procesem cynkowania ogniowego