+48 605 999 780 office@portal-cynkowniczy.pl

XIV Konferencja Naukowo-Techniczna PSK „Nowoczesne technologie przeciwkorozyjne”

27 października 2021

W dniach od 20 do 22 października 2021 r. odbyła się XIV Konferencja Naukowo-Techniczna Polskiego Stowarzyszenia Korozyjnego. Podczas konferencji zaprezentowano praktyczne podejście do zagadnień korozji oraz zabezpieczeń antykorozyjnych.

Wydarzenie zostało podzielone na trzy sesje tematyczne, w trakcie których omówiono tematy związane z powłokami ochronnymi stosowanymi w infrastrukturze, metody zabezpieczeń konstrukcji żelbetowych oraz problemy i wyzwania dla inspektorów nadzoru. Propagowanie wiedzy w dziedzinie korozji jest dla PTC bardzo istotne, dlatego cieszy nas spore zainteresowanie ze strony wielu ekspertów i nie tylko, które skłoniło Zarząd PSK do zorganizowania konferencji w tym roku.

Poniżej zamieszczamy odnośnik do referatu, zaprezentowanego podczas wydarzenia, którego autorem jest Leszek Komorowski z Instytutu Badawczego Dróg i Mostów. Prezentacja skupia się na zaleceniach GDDKiA, wytycznych określonych w Rozporządzeniu Ministra oraz nowych wymaganiach szybkich kolei odnośnie zabezpieczeń antykorozyjnych.

Pobierz plik PDF

Powłoki ochronne i inne technologie przeciwkorozyjne pozwalają na znaczące przedłużenie okresu trwałości konstrukcji oraz zmniejszenie kosztów ich eksploatacji. Postępowanie zgodnie z najnowszymi wytycznymi w trakcie projektowania i wykonywania zabezpieczeń antykorozyjnych gwarantuje bezpieczeństwo budowli a także brak negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Powrót do góry

Firmy zrzeszone w PTC

Członek PTC zajmujący się procesem cynkowania ogniowego

Członek PTC niezajmujący się procesem cynkowania ogniowego